13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Erdogan godet presidentin egjiptian

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka dhënë përgjigje pyetjes së përse nuk takohet me presidentin e Egjiptit Abdel Fattah al-Sisi

Në vlerësimin e tij për zhvillimet e fundit në Egjipt, Erdogan tha se marrëdhëniet me Egjiptin janë ndërprerë për shkak të presidentit të tij dhe politikës së tij të egër. Unë nuk takohem kurrë me një njeri të tillë.

Para së gjithash ai duhet të lirojë me një amnisti të përgjithshme të gjithë njerëzit që ndodhen në burgje. Për sa kohë që ai nuk i liron ne nuk mund të takohemi. Edhe ata që janë takuar duhet ta dinë se do të vlerësohen ndryshe në histori”, tha Erdogan

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...