8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Erdogan paralajmëron takim me presidentin amerikan

Presidenti i Turqisë  Erdogan, ka deklaruar se shpejtë mund të pritet një takim me presidentin amerikan Donald Tramp. Ky takim organizohet pas tendosjes së raporteve në mes SHBA-ve dhe Turqisë, kryesisht për shkak të bashkëpunimit të ushtrisë turke me atë ruse.

Takimi I fundit në mes dy presindentëve është realizua më 1 dhjetor 2018, në Samitit të Liderëve të G20-tës në Argjentinë.

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...