13.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Erdogan sërish kandidat për president

Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij viti.

Televizioni Kombëtar i Turqisë (TRT) raporton se sot në Bordin e Lartë Zgjedhor kandidaturën për aplikim e kanë dorëzuar delegacione nga partia e tij.

Erkan Akçay, nga delegacioni që e dorëzoi aplikimin para mediave tha se: “Kandidati është i qartë, vendimi është i qartë. Kandidati ynë për president, është Recep Tayyip Erdogan.Në Turqi më 14 do të mbahen zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...