18.8 C
Pec
E premte, 24 Maj, 2024

Erdogan takohet me shefin e Hamasit në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar sot shefin e Hamasit, Ismail Haniyeh për bisedime në Stamboll.

Gjatë takimit, dyshja diskutuan përpjekjet për të arritur një armëpushim dhe për të ofruar ndihma humanitare në Gaza, thotë transmetuesi shtetëror TRT./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...