9.7 C
Pec
E martë, 21 Mars, 2023

Erdogani përballet me zemërim mbarëkombëtar për përpjekje të pamjaftueshme të ndihmës pas tërmetit

Disa të prekur nga tërmeti dhe politikanë të opozitës kanë akuzuar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan për përpjekje të ngadalta dhe të pamjaftueshme ndihme dhe kritikët kanë vënë në dyshim pse ushtria, e cila luajti një rol kyç pas një tërmeti të vitit 1999, nuk intervenoi me kohë.

Erdogan ka pranuar problemet, të tilla si sfida e dhënies së ndihmës pavarësisht lidhjeve të dëmtuara të transportit, por tha se situata ishte vënë nën kontroll.

Ai ka bërë thirrje për solidaritet dhe ka dënuar politikën “negative”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...