15.7 C
Pec
E premte, 24 Mars, 2023

Escobar i shkon në zyre Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të premten ka pritur në takim të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Para këtij takimi, Escobar ka takuar presidenten Vjosa Osmani dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Emisari Special i ShBA-së, po qëndron në Prishtinë, pas vizitës në Beograd, i cili do të përqendrohet në sigurimin e një pajtimi rreth zbatimit të planit të Marrëveshjes për normalizimin e raporteve ndërmjet dyja shteteve. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...