20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Escobar nesër në Prishtinë, e fton në takim opozitën

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, nesër do të vijë për vizitë zyrtare në Kosovë.

Escobar përveç takimit me krerët shtetërorë, e ka ftuar në takim edhe opozitën.

Nga Lidhja Demokratike e Kosovës të Kosovës, kanë konfirmuar për media se kryetari i këtij subjekti politik, Lumir Abdixhiku, do të marrë pjesë në takim.

Në takim me zyrtarin e lartë amerikan do të jetë edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramushi Haradinaj.

Kështu kanë bërë të ditur për media burime brenda kësaj partie, të cilët thanë se ky do të jetë i përbashkët me opozitën.

Nga Partia Demokratike e Kosovës, ende nuk janë deklaruar rreth pjesëmarrjes të kreut të saj Memli Krasniqit.

Temë e diskutimit të Escobarit, do të jenë çështjet e dialogut dhe e dinarit.

Ardhja e tij në Prishtinë, po bëhet në një kohë kur raportet SHBA – Kosovë janë të tensionuara./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...