4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

ESPN: Cristiano Ronaldo sportisti më i famshëm në botë

ESPN shtëpia mediatike amerikane çdo vit sjellë anketën për listën e 100 sportistëve më të famshëm në botë, ndërsa si indikator marrin, kontratat e sponsorimit, rrjetët sociale, klikimet e emrave në google etj.

Listën e sportistëve më të famshëm e prin ylli i futbollit, lojtari i Juventus, Cristiano Ronaldo. Menjëherë pas tij renditën basketbollisti i La Lakers, Lebron James dhe lojtari i Barcelonës, Lionel Messi.

Në top 5-she ndodhen dhe: Neymar i PSG si dhe luftëtari i MMA Connor McGregor.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...