4.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Euro 2020: Ylli bullgar Despodov mungon ndaj Kosovës

Njëri prej lojtarëve më të mirë të përfaqësueses së Bullgarisë, Kiril Despodov përshkak të lëndimit nuk do të jetë i gatshëm ta ndihmojë Kombëtaren e tij në sfidën me Malin e Zi dhe Kosovën në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

22 vjeçari që luan te Cagliari në Serie A, ka probleme me muskuj.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata e futbollit e Bullgarisë, e cila ka njoftuar se Despodov ka qenë i detyruar të largohet.

Despodov, deri me tani ka pasur 5 paraqitje me Bullgarinë, dhe ka shënuar 1 gol.

Përballja ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë e cila do të luhet të hënën, do të jetë e para në histori të këtyre dy shteteve./Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...