27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Euro 2024: Formacionet zyrtare të Portugalisë dhe Çekisë

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Red Bull Arena” do të jetë nikoqir i ndeshjes tejet interesante mes Kombëtares së Portugalisë dhe Republikës së Çekisë, e vlefshme kjo për Grupin F të Kampionatit Evropian.

Skuadra e Roberto Martínez po bën paraqitjen e tyre të nëntë në Evropian dhe do të shpresojë të vazhdojë trendin që i pa ata të kualifikohen përtej fazave të grupeve në të tetë edicionet e mëparshme.

Republika Çeke po shfaqet në turneun e saj të tetë radhazi të Kampionatit Evropian, e mbështetur nga fakti që katër nga shtatë paraqitjet e fundit i panë të përparojnë në fazën e eliminimit.

Ata kanë një rekord të përsosur nën drejtimin e trajnerit të ri Ivan Hašek, i cili e mori drejtimin pas fazës kualifikuese, me katër fitore në miqësore që erdhën edhe pse pranuan gol në çdo ndeshje.

Përballja e fundit mes Portugalisë dhe Çekisë daton në muajin tetor të vitit 2022, ku asokohe Portugalia e mposhti Çekinë me rezultat bindës 4:0.

Sa i përket ndeshjes së sotme, formacionet zyrtare janë publikuar dhe ato i gjeni më poshtë.

Portugalia (3-5-2): Costa; Dias, Pepe, Dalot; Mendes, Vitinha, Fernandes, Silva, Cancelo; Leao, Ronaldo.

Çekia (3-5-2): Stanek; Holes, Hranac, Krejci; Coufal, Sulc, Soucek, Provod, Doudera; Kuchta, Schick./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...