8.7 C
Pec
E shtunë, 24 Shkurt, 2024

F1: Ferrari dominon në testet para-sezonale!

Ferrari po udhëheq, të tjerët po duken të ngadaltë, përfshi Mercedes.

Charles Leclerc me Ferrari ka rezultuar më i shpejti në ditën e dytë të testeve para-sezonale që po mbahen në Barcelonë, pista Montmelo.

Piloti 21 vjeçar Leclerc la prapa vetës Lando Norris me makinën Mclaren ndërsa ndali kronometrin në Circuit de Barcelona në 1:18.247 kurse ka kompletuar 157 xhiro.

Piloti monegask ka zënë njëvendshën e Kimi Raikkonen te Ferrari, derisa finlandezi është transferuar në Alfa Romeo Racing.

Lewis Hamilton, kampion në fuqi i F1, me makinën Mercedes nuk shkoj më shumë se vendi i 10-të.

Në ditën e parë të testeve kohën më të shpejtë e ka regjistruar, piloti tjetër i Ferrarit, gjermani Sebastian Vettel.

Testet do të vijojnë edhe sot dhe nesër.

Orari i testeve para-sezonale: 18-21 Shkurt dhe 26 Shkurt-1 Mars.

Formula 1 nis më 17 Mars 2019, gara e parë për Çmimin e Madh të Australisë në Melbourne.

Leclerc
Raikkonen

Vettel

Hamilton

https://www.youtube.com/watch?v=UquTdZ1xwL0
Për më shumë detaje
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...