12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

F1: Renault synon Top 3 në stinorin 2019

Skuadra franceze Renault ka vendosur objektivin për sezonin 2019 pasi zbuluan makinën e tyre të re në fabrikën Oxfordshire.

Drejtuesit e prodhuesit francez janë të bindur se do të zvoglojnë “hendekun” që kanë aktualisht me top 3 skuadrat e Formula 1 siç janë: Mercedes, Ferrari dhe RedBull.

Kompania franceze Renault ka përfunduar në vendin e katërt në kampionatin e F1 në 2018 dhe kjo është parë në “bord” si një progres.

Shefi skuadrës Cyril Abiteboul ka thënë: “Ne duam të luftojmë më shumë. Kemi potencial por na duhet edhe pak kohë.”

Daniel Riccardo, ish piloti i RedBull do ti bashkohet Nico Hulkenberg për 2019 në makinën e Renault.

Sezoni ri në F1 nis me 17 Mars në Australi.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...