12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

F1, testet: Nico Hulkenberg me Renault befason, Ferrari impresionon!

Nico Hulkenberg me Renault ka arritur kohën më të shpejt në ditën e fundit të testeve të para,  para-sezonale në Formula 1.

Piloti gjerman ka ndal kronometrin në pistën e Montmelo në 1:17,933 sec, ndërsa u rivalizua nga piloti ri Alexander Albon i skuadrës Toro Rosso me 1:17,637.

Në Top 5 përfunduan: Daniel Ricciardo (Renualt) Valtteri Bottas (Mercedes) dhe Lewis Hamilton (Mercedes).

Testet do të vijojnë me 26 Shkurt deri me 1 Mars ku pritet të përgjigjet Mercedes ndaj performancës së mirë të Ferrarit.

Gara e parë në stinorin e ri të F1 zhvillohet me 17 Mars 2019 për Çmimin e Madh të Australisë.

https://www.youtube.com/watch?v=u6xiqXmPBzg
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...