12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Facebook së shpejti do ta lansoj pajisjen e re

Facebook është duke punuar në një asistent me zë. 

“Ne jemi duke punuar për të zhvilluar një asistent me zë dhe ndihmës teknologjik që do të mund të jetë pjesë e familjeve tona.”, u shprehë një zëdhënës në Facebook. 

Rrjeti social do të përballet e konkurrencë të fortë nga gjigantët që tashmë kanë asistent me zë si Amazon, Google dhe Apple. 

Sipas ‘CNBC’, Facebook është duke punuar për këtë lloj pajisje që nga viti 2018-të. 

Deri më tani asistenti më i suksesshëm me zë është ‘Alexa’ i Amazon. 

Kjo nuk është hera e parë që Facebook është përpjekur të ndërtoj një pajisje të tillë. Vitin e kaluar, kompania kishte lansuar një asistent me zë në biseda të quajtur ‘M’.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...