20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Fajësoi Kurtin e Sveçlën për fotografinë me Radoiçiqin, Trajkoviq i reagon Gjuriqit: E ka bërë dikush nga rrethi yt i ngushtë

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve të Kosovës, Rada Trajkoviq ka reaguar ndaj deklaratës së ambasadorit të Serbisë në ShBA, Marko Gjuriq.

Reagimi i Trajkoviq erdhi pasi Gjuriq u mundua të “shfajësohet” rreth publikimit të një fotografie të tij me Milan Radoiçiqin, kreun e grupit terrorist që sulmoi policinë në Banjskë.

Ambasadori serb në ShBA, ka akuzuar autoritetet e Kosovës për këtë, por Trajkoviq i ka thënë se “kjo fotografi mund të jetë publikuar nga rrethi i tij i ngushtë”.

“Marko, pa qëllim të keq dhe diskutim se kush është në këtë fotografi, por atë ka mundur ta shkrepë dikush nga rrethi i juaj dhe ta publikoj. Është e qartë se ju po shqetësoni dikë dhe se ai po përpiqet t’ju diskreditojë”, ka shkruar Trajkoviq në “X”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...