14 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Familja u gjet duke bërë kamping buzë një shkëmbi të rrezikshëm

Një çift dhe fëmijë që kishin ngritur kampin buzë një shkëmbi të rrezikshëm, bënë që të njoftohet policia dhe rojet e bregdetit.

Ata u gjetën në një tendë në një zonë të njohur për rrëshqitje dheu përgjatë rrugës Cleveland në North Yorkshire të shtunën.

Oficerët e shpëtimit të rojes bregdetare nga Staithes dhe Whitby u dërguan dhe dhanë “këshilla sigurie për shkak të vendndodhjes së rrezikshme të çadrës së tyre”.

Policia u thirr gjithashtu sepse familja kishte shkelur rregullat e COVID-19 duke udhëtuar atje, tha roje bregdetare.

Një zëdhënës nga Staithes Coastguard tha: “Këshillat e sigurisë u dhanë nga oficerët e shpëtimit të rojeve bregdetare për shkak të vendndodhjes së rrezikshme të çadrës së tyre, veçanërisht me rrëshqitjet e fundit të tokës.

“Nëse ecni në rrugën Cleveland, ju lutemi qëndroni në shtigjet e përcaktuara”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...