13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Farat e shalqirit nuk janë të panevojshme, ndihmojnë në shërimin e kësaj sëmundje

Shalqiri është një nga frutat më të preferuar gjatë ditëve të nxehta, jo vetëm për freskinë që na jep por ka edhe shije shumë të mire.

Përpos dy karakteristikave të lartë përmendura, ai është edhe pastrues shumë i mirë i trupit.

Gjatë ngrënies, shumë njerëz i kanë bezdi farat e shalqirit, sepse duhet të kemi kujdes dhe t’i hedhim. Por deri tash kemi bërë gabim.

Mendimi se farat e tij nuk kanë vlerë është mendim i gabuar.

Këto fara përmbajnë komponentë shumë të rëndësishëm si yndyrna, proteina dhe një pjesë të madhe të mineraleve. Kanë shumë vitaminë B, foliate dhe mineralet si magnez, kalium, mangan, hekur, zink, fosfor dhe bakër.

Përveç kësaj, janë një burim fantastik i kalorive sepse 100 gram fara, kanë rreth 600 gram kalori. Farat e shalqirit janë gjithashtu antioksidantë të fuqishëm, dhe janë efikasë në trajtimin e hipertensionit, impotencës dhe arteriosklerozës. Përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe ndihmojnë në zgjerimin e kapilarëve.

Për t’i marrë të gjitha përfitimet e farave të shalqirit, duhet t’i gatuani në mënyra të ndryshme.

Për ta trajtuar diabetin me fara shalqiri, që është një nga sëmundjet më të përhapura, duhet t’i përdorini në këtë mënyrë:

Përbërësit:

• 2 filxhanë me fara shalqiri

• 2 litra ujë

Përgatitja:

• Vendoseni ujin dhe farat e shalqirit në një enë.

• Lërini të vlojnë për 15 minuta.

• Përdoreni këtë çaj për 2 ditë rresht, më pas bëni një ditë pushim.

Përsëriteni këtë trajtim për disa javë, në të njëjtën mënyrë

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...