10.4 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

FBK të premtën në Prishtinë, organizon konferencë për media

Në vigjilje të ballafaqimit në mes të përfaqësuesës ,,A,, të Kosovës, dhe të Rumanisë, që zhvillohet të dilën në Prishtinë, duke filluar nga ora 20.30, Federata e basketbollit të Kosovës, organizon nesër konferencë për media.

Konferenca, është paraparë të filloj prej orës 14.00 ndërsa gazetarëve do te ju drejtohen Drejtori i Përfaqësueseve të Kosovës, Granit Rugova, përzgjedhësi, Damir Mullaomerovic dhe kapiteni Dardan Berisha.

Baskatbollistët e përfaqësuesës së Kosovës, po vazhdojnë përgatitjet në Prishtinë, para takimit parakualifikues me Rumaninë që është i vlefshëm për të siguruar kulifikim në Eurobasket 2021.

Kosova, nga tri takime të zhvilluara në këtë fazë të kualifikimeve ka pësuar 3 humbje dhe ballafaqimi me Rumaninë, do të jetë vendimtarë për vijimin e garave për të siguruar plasman në Eurobasket 2021.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...