12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Federata e Pingpongut organizon kampionatin Individual të Kosovës për Senior

Federata e Pingpongut të Kosovës, organizon kampionatin individual të Kosovës, për senior për të dyja konkurencat me datë 2 dhe 3 Mars.

Ky kampionat do të mbajë emrin e heroit kombëtar “Adem Jashari”.

Paraqitja e lojtarëve për të marrë pjesë në Kampionati “Adem Jashari” do të bëhët të mërkuren më 27 shkurt, ndërsa SHORTI hidhet të enjten.

Garat do të zhvillohen në “Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve” në Prishtinë, në dy faza: ditën e parë me fillim nga ora 10:00 faza e grupeve dhe garat e çifteve.

Kurse ditën e dytë po ashtu nga ora 10:00 do të jenë në program garat individuale për femra dhe meshkuj/Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...