2.1 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Federata skitare e Kosovës dhe Komuna e Deçanit, organizojnë garën ,,Kupa e Gjeravicës 2019’’

Edhe këtë vit, për herë të tretë rrallazi në terrenet e Bjeshkëve të Belegut, mbahet gara në skitari Kupa e Gjeravicës, që tradicionalisht organizohet nga Federata skitare e Kosovës dhe Komuna e Deçanit.

Gara është paraparë të zhvillohet të shtunën me datë 9 shkurt. Pjesëmarrës do të jenë të gjitha klubet kosovare me kategoritë e juniorët dhe seniorët që do të garojnë në disciplinën e sllallomit të madh, në të dyja konkurencat.

Organizatorët kanë paraparë që për më të suksesshmit të ndajnë medale dhe mirënjohje.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...