13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Anton Gerashchenko, këshilltar në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Ukrainës, një video u shfaq në rrjetet sociale që tregon fëmijët e kreut të grupit mercenar rus Wagner, Yevgeny Prigozhin, Pavel dhe Veronika.

Ata, shton ai, këndojnë një këngë në video ku thonë se janë elitë dhe oligarkë, ndërsa të tjerët i kërkojnë lëmoshë dhe marrin mbetje nga dyshemeja.

“Kanalet ruse Telegram publikuan një video të fëmijëve të Prigozhin, Pavel (me kapele bejsbolli) dhe Veronika në Karelia”, ka shkruar Gerashchenko në rrjetin sociale Twitter.

Ata u filmuan duke kënduar një këngë duke e quajtur veten elitë dhe oligarkë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe marrin mbetje nga dyshemeja që i pastrojnë.

Vetë Prigozhin konfirmoi se videoja ishte autentike. Pretendohet se është filmuar në verën e vitit 2022 (pra kur lufta e vërtetë tashmë ishte duke u zhvilluar).

“Prigozhin thotë se video dhe fotografitë, janë vjedhur nga një departament i posaçëm kibernetik i Ministrisë së Mbrojtjes Ruse”, ka shkruar Gerashchenko.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...