17.4 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Fëmijët zhvillojnë shkathtësitë përmes vizatimit dhe pikturës në Shtëpinë e Evropës

Shtëpia e Evropës, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e Ditës së Evropës, ka organizuar një punëtori për artet pamore.

Me këtë rast një grup fëmijëve kanë mësuar të vizatojnë e pikturojnë. Ata u trajnuar nga instruktorë të një shkolle të artit për teknika e stile të ndryshme.

Gjatë këtyre ditëve, nga 9 maji Zyra e BE-së ka organizuar një varg aktivitetesh sidomos me fëmijë e të rinj për t’i përgatitur ata për afërsi të reja e tregun e punës.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...