4.9 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Feronikeli ’74 dhe Prishtina luajnë baras në Drenas

Feronikeli ’74 dhe Prishtina kanë luajtur baras në kuadër të xhiros së 10-të 0-0.

Ka qenë një pjesë e parë me dy skuadrat që më shumë luanin në mes të fushës dhe me shumë kujdes.

Vendasit gjetën golin në minutën e 37-të, por goli i realizuar nga Bruqi u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Kësisoj 45 minutat e para të kësaj sfide përfunduan ashtu siç filluan me rezultat të pastër 0-0.

Edhe në pjesën e dytë dy skuadrat krijuan disa raste shënimi, ku Prishtina rrezikoi me Hysenin e Blesen, derisa vendasit me Rrahmanin, por pa sukses.

Deri në fund gola nuk pati dhe dy skuadrat u ndanë baras duke marrë nga një pikë.

Për Prishtinën është barazimi i katërt radhazi dhe zë vendin e katërt në tabelë me 13 pikë, derisa Feronieli ’74 mbetet në vendin e shtatë me 11 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Prishtina do ta luaj në shtëpi përballë Gjilanit, derisa Feronikeli ’74 pret kampionin në fuqi Ballkanin/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...