2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

FIFA e dënon Serbinë me 23 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 23 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”.

Federata e Futbollit të Kosovës u ankua zyrtarisht në FIFA për këtë gjest.

Përveç FFK-së, ankesë bëri edhe Komiteti Olimpik i Kosovës në FIFA dhe në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar.

Ky gjest ndodhi në ndeshjen e parë të Serbisë në Kampionatin Botëror ndaj Brazilit/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...