9.9 C
Pec
E martë, 23 Prill, 2024

Fillojnë pritjet në dalje të Merdares dhe Dheut të Bardhë

Gjatë festave të fundvitit numri i bashkatdhetarëve që vijnë në Kosovë është më i lartë.

Kështu në pikat kufitare pritjet e qytetarëve vazhdojnë të jenë edhe këtë herë.

Në Qendrën Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet më të gjata raportohen të jenë në dalje të Kosovës, në pikën kufitare të Merdares dhe Dheut të Bardhë.

Në Merdare pritjet janë deri në 25 minuta, derisa në Dheun e Bardhë deri në 20 minuta. Në pikat tjera kufitare situata është më e qetë, me pritje deri në pesë minuta. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...