20 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Fillon Festivali i Karikaturës

Do të fillojë sot, ceremonia e hapjes së Festivalit të Karikaturës.

Ky është edicioni i 8-të i këtij festivali, organizuar nga Shoqata e Karikaturistëve “Hithi” në Ferizaj, i përkrahur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, bashkë me Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport në Ferizaj, si dhe nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës e Kosovës.

Hapja e Festivalit të Karikaturës do të bëhet nga ora 19:00, në Galerinë e Arteve në Ferizaj, përcjell Klankosova.tv

Ky festival do të zgjasë gjithsej tri ditë gjatë të cilave do të ketë aktivitete të ndryshme kulturore. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...