20 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Fillon mbledhja e Komisiont të Arsimit, mungon Rrahman Jasharaj

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jashraj, nuk është duke marrë pjesë në raportimin e ministres Nagavci dhe ministrit Murati në Komisionin për Arsim.

Nuk dihet, se cilat janë arsye që Jashraj nuk po merr pjesë, derisa ditëve të fundit, vetë Jashraj ka pasur ankesa për gjendjen e tij shëndetësore.

Në mbledhjen e fundit të Komisionit për Arsim, Jasharaj ka pasur një përplasje me deputetin Dimal Basha, i cili kishte shkuar aty vetëm si deputet dhe nuk ishte pjesë e Komisionit.

Aktualisht nga BSPK dhe SBASHK-u po marrin pjesë kolegët e Rrahman Jashrajt që e përbëjnë Këshillin Grevist. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...