34.1 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Fillon ndërtimi i trotuarit Lloqan-Carrabreg i Epërm në Deçan

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj ka njoftuar qytetarët për investimet që kjo komunë ka bërë së fundmi në ndërtimin e trotuarit që lidh fshatrat Lloqan dhe Carabreg i Epërm.

Ai nëpërmjet rrjetit social Facebook, ka thënë se ky investim rrugor do të ju mundësojë qytetarëve e sidomos fëmijëve siguri gjatë lëvizjes.

‘Kemi filluar ndërtimin e trotuarit nga Lloqani deri në Carrabreg të Epërm. Ky investim po bëhet që qytetarëve tanë tu ofrojmë siguri e lehtësi në komunikacion, me theks të veçantë që fëmijët tanë të lëvizin më sigurtë. Ta gëzojnë banorët”, ka thënë Ramosaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...