16.9 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Fillon protesta e SBAShK-ut, kërkohet rritja e pagave

Ka nisur protesta e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës (SBASHK), në ditën e punëtorëve.

“Kërkojmë të ngritët vlera e koeficientit”, “Duam dialog social”, “Qeveri respekto pensionistët”, janë disa nga pankartat që po mbajnë në duar protestuesit.

Protestës i është bashkuar edhe kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi dhe Atdhe Hykolli nga BSPK.

Marshi ka nisur nga Biblioteka Kombëtare në drejtim të Ministrisë së Arsimit dhe më pas duke përfunduar para objektit të qeverisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...