15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Fillon sot viti i ri shkollor 2023/24

Viti i ri shkollor 2023/24  do të fillojë sot, më datë 1 shtator.

Ministria Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, konfirmoi ditë më parë se procesi mësimor do të fillojë më datën 1 shtator (e premte).

Ndryshe, viti shkollor 2022/23 ishte përmbyllur në muajin qershor, viti i kaluar shkollor ishte karakterizuar me protesta dhe disa pakënaqësi nga ana e mësimdhënësve.

SBASHK, kishte pasur disa here ankesa drejtuar ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...