3.9 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Fillon takimi i Lajçakut me Petkoviqin, Qeveria e Kosovë nuk tregon agjendën e Bislimit

Ka nisur takimi i kryenegociatorit të Serbisë, Petar Petkoviq me emisarin special të BE-së, Miroslav Lajçak.

Fillimisht, bëhet e ditur se takimet do të jenë bilaterale, ku më pas pritet të takohet edhe me kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi, e më pas do të ketë një takim trelateral, shkruan Euroneës në gjuhën serbe.

Bëhet e ditur se në këtë takim do të diskutohet për draft-statutin e Asociacionit, energjinë dhe çështjen e të zhdukurve me forcë.

Klankosova.tv ka provuar që të kontaktojë me zëdhënësit e qeverisë, Përparim Kryeziun e Klisman Kadiun, por deri në momentin e publikimit të këtij teksti, asnjëri nga ta s’kanë kthyer përgjigje për sa i përket takimit të Bislimit në Bruksel. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...