31.3 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Filmi “I Know What You Did Last Summer” po vjen sërish

Rinisja “I Know What You Did Last Summer” po vjen.

Sony Pictures ka njoftuar se filmi i ri, i cili ndan të njëjtin emër me filmin origjinal të vitit 1997, do të dalë në kinema në Shtetet e Bashkuara më 18 korrik të vitit 2025.

Jennifer Kaytin Robinson do të drejtojë vazhdimin nga një skenar që ajo shkroi bashkë me Sam Lansky pas një skenari fillestar nga Leah McKendrick.

Më parë u raportua se Jennifer Love Heëitt dhe Freddie Prinze Jr. ishin në bisedime për të ripërsëritur rolet e tyre nga filmi i parë.

Origjinali “I Know What You Did Last Summer” u shkrua nga Kevin Williamson dhe i bazuar në romanin e vitit 1973 me të njëjtin emër nga autorja Lois Duncan, i përqendruar në një grup miqsh të përndjekur nga një “burrë me një grep pasi ata u përpoqën të mbulonin një aksident”.

Filmi u pasua nga vazhdimi i vitit 1998 “I Still Know What You Did Last Summer”, ndërsa i vitit 2006 “I’ll Always Know What You Did Last Summer” paraqiti një kast krejtësisht të ri. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...