18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Fiton 1 milion dollarë, paratë i merr me maskë në fytyrë

Një shtetas nga Xhamajka, i cili fitoi një milion dollarë në një lotari, u shfaq me maskë në fytyrë në ceremoninë e marrjes së çmimit.

Fituesi A. Campbell erdhi në Kingston me pallto të gjatë të bardhë, pantallona dhe doreza të gjera, ndërsa mbante një maskë në fytyrë.

Sipas Washington Post, ai vetëm “mori guximin” pas 54 ditësh për të shkuar për të marrë çmimin. Campbell tha se kur mësoi se ai kishte fituar çmimin, ishte fillimisht entuziast, por më vonë u sëmurë.

“Kisha dhimbje në kokë për tre ditë, pasi vazhdimisht mendoja se si m’u realizua dëshira. Stomaku im ishte i sëmurë për dy javë. Ndonjëherë kisha aq shumë dhimbje saqë harrova edhe të merrja lotarinë”, tha ai.

Campbell tha se e dinte se afati për ngritjen e çmimit ishte në shkurt, duke shtuar se ai donte të “mblidhej” më herët. Ai zbuloi se çfarë ka në plan të bëjë me një shpërblim prej 1.1 milion dollarë: do të kalonte jetën në “shtëpinë e bukur”, si dhe në promovimin e një biznesi privat.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...