27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Flaka Loxha në gjysëmfinale të Kupës Botërore në Tallin, Estoni

Xhudistja Flaka Loxha në xhiron e parë mposhti me Ippon, ajo zuri në mbajtje për 20 sekonda, ukrainasen Sofiia Bordinskykh.

Në xhiron e dytë ajo mposhti me Ippon dhe përsëri zuri në mbajtje për 20 sekonda, belgen Luna Verfaillie.

Flaka në gjysëmfinale ndeshet me gjermanen Jana Ziegler.

Në këtë Kupë Botërore u ndeshen Erza Muminoviqi (-52 kg) dhe Dardan Cena (-73 kg), ku kësaj radhe ishin të pafat, ata u eliminuan në ndeshjet e para dhe nuk vazhduan tutje.

Postimi i plotë:

/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...