2.6 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Flamuri i Wagner valon në vendin e rrëzimit të avionit të Prigozhin në Rusi

Në vendin e rrëzimit të avionit ku vdiq mercenari më i fuqishëm rus, një flamur i zi Wagner po valëvitet pranë një grumbulli gurësh të rrethuar me lule.

Flamuri po qëndron por, të gjitha mbetjet e avionit privat janë pastruar, shkruan Reuters.

Avioni me të cilin Yevgeny Prigozhin po udhëtonte për në Shën Petersburg nga Moska u rrëzua duke vrarë të 10 personat në bord më 23 gusht.

Aty duke përfshirë dy figura të tjera kryesore të Wagner, katër truprojat e Prigozhin dhe një ekuipazh prej tre personash./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...