-0.1 C
Pec
E premte, 27 Janar, 2023

Flet motra tjetër e 35-vjeçares së vrarë në QKUK: Problemet i pamë që në ditën e parë të martesës

Shukrie Magashi, motra e 35-vjeçares që është vrarë mbrëmë ka dhënë detaje të reja për raportet problematike të çiftit.

“Ditën e parë pas martesës motra nuk është lajmëruar fare në telefon. Pasdite në është lajmëruar burri i saj i cili na ka dërguar vetëm një sms se “motra është mirë”, dhe ne mos të bëhemi merak”, rrëfen motra e viktimës.

Ajo thotë se motra është keqtrajtuar vazhdimisht, është lënë pa ngrënë e pa mirë dhe nuk është lejuar të takohet me familjen e saj.

“Tërë kohën motra ka qenë e kërcënuar e rrahur. Ajo është lënë pa ngrënë e pa pirë. Asnjëherë nuk e kanë lënë të bëhet bashkë me ne për ndonjë ndeje”.

Shukria thotë se ka folur me të motrën rreth orës 5 të ditës së djeshme dhe se gjendja e saj ka qenë mirë deri në atë orë. Ajo thotë se nuk është vizituar nga institucionet lokale apo qendrore./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...