17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Florian Marku dështon në matjen e parë zyrtare, ka kohë vetëm dy orë që t’i humb 1,8 kilogramë

Florian Marku do të përballet me Maxim Prodan për titullin ndërkombëtar në peshat e mesme.Tanimë dy boksierët kanë dalë në matje zyrtare, por shqiptari ka rezultuar mbi peshën e lejuar.

Shqiptarit i janë dhënë dy orë kohë që të humbas kilogramët e tepërt dhe të dal për tu matur përsëri me Prodan.

Mediumi anglez Mirror ka raportuar se boksieri shqiptar duhet t’i humbas 1,8 kilogramë brenda dy orëve. Edhe pse duket thuajse e pamundur, Marku do të tentoj të humbas 1,8 kilogramët e tepërt për t’iu lejuar lufta ndaj Prodan.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...