13.8 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Fluksi në pikat kufitare, nuk raportohet për kolona e as pritje të gjata

Në pikat e kalimit kufitar, mëngjesin e së martës nuk është raportuar për fluks të madh të automjeteve.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar (raport i orës 08:03), pritjet dhe kolonat e automjeteve janë të pakta.

Për dallim nga pikë kalimet kufitare tjera, në Merdar dhe te Dheu i Bardhë pritjet për të dalë nga Kosova janë deri në 20 minuta, ndërkaq në pikat tjera maksimumi i pritjes është 10 minuta.

Kolona e automjeteve në Merdar arrin në 40 metra, ndërkaq në pikat tjera nuk raportohet për kolona.

Për të përcjellë gjendjen në kohë reale në pikat kufitare klikoni KËTU.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...