-0.1 C
Pec
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Ford Ranger Raptor arriti në Evropë, por vetëm me 288 kuaj/fuqi

Ford Ranger Raptor ka arritur zyrtarisht në Evropë, kështu që klientët në Kontinentin e Vjetër mund të kontrollojnë të gjitha aftësitë e tij.

Raptor fuqizohet nga një motor 3.0-litërsh V6 me dy turbo që zhvillon 392 hp dhe 583 Nm çift rrotullues, por për shkak të standardeve të emetimeve në fuqi në Bashkimin Evropian, fuqia është e kufizuar, kështu që motori në fakt jep 288 kuaj/fuqi dhe 491 Nm të çift rrotullues.

Megjithëse fuqia dhe çift rrotullimi janë të kufizuara, Ford ka pajisur Ranger Raptor-in e ri me një sistem shkarkimi aktiv të kontrolluar elektronikisht që ofron modalitete të tingullit të qetë, normal, sport dhe Baja.

Një Ford që mban gjithashtu simbolin “Raptor” duhet të jetë një fuoristradë e aftë, kështu që Ranger vjen me përmirësime të rëndësishme të pezullimit. Ai përmban krahët e sipërm dhe të poshtëm të lehtë prej alumini, pezullimin e përparmë dhe të pasmë për udhëtim të gjatë dhe një lidhje Watt në pjesën e pasme. Gjithashtu, ka amortizues Fox me teknologjinë Live Valve.

Pikapi ka lëvizje të përhershme me katër rrota, mbyllje diferenciale të përparme dhe të pasme, dhe shtatë mënyra të ndryshme drejtimi duke përfshirë Normal, Sport, Slippery, Rock Crawl, Sand, Mud/Ruts dhe Baja.

Ranger Raptor do të jetë i disponueshëm në shtatë ngjyra duke përfshirë Code Orange dhe Conquer Grey. Vjen standard me rrota të lehta 17 inç dhe goma me performancë të lartë për të gjithë terrenin. Fenerët LED Matrix dhe dritat LED gjatë ditës janë gjithashtu standarde.

Evropianët do të jenë në gjendje të zgjedhin nga një shumëllojshmëri shtesë, duke përfshirë një tendë çati për dy persona me një dyshek të integruar, pesë dritare dhe mbrojtje nga insektet. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...