23.2 C
Pec
E martë, 3 Gusht, 2021

Formacionet zyrtare: Angli – Skoci

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Anglisë dhe Skocisë.

Kombëtarja e Anglisë dhe Skocisë përballen sonte nga ora 21:00.

Kjo ndeshje luhet në kuadër të Grupit D, ku bëjnë pjesë edhe Kroacia dhe Çekia.

Anglia e nisi me fitore Kampionatin Evropian, pasi mposhti Kroacinë 1-0, ndërsa Skocia u mposht nga Çekia 2-0.

Anglezët me një fitore do ta siguronin kualifikimin në fazën tjetër, ndërsa skocezët gjithashtu kanë nevojë për pikë për të mbetur në garë për kualifikim.

Formacioni i Anglisë:

Pickford, Foden, James, Kane, Mings, Mount, Phillips, Rice, Shaw, Sterling, Stones

Formacioni i Skocisë:

Marshall, Adams, Dykes, Gilmour, Hanley, McGinn, McGregor, McTominay, O’Donnell, Robertson, Tiarney./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...