19.4 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Formacionet zyrtare, Angli – Zvicër

Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Zvicrës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para përballjes së tyre në kuadër të fazës çerekfinale të Euro 2024.

Dy ekipet kombëtare do të zbresin në fushë me fillim nga ora 18:00 me ndeshjen që do të zhvillohet në “Merkur Spiel-Arena” të Dusseldorfit.

Anglia paraprakisht kishte mposhtur Sllovakinë me rezultat 2-1 në fazën e 1/8 së finales, ndërsa Zvicra kishte eliminuar kampionin në fuqi Italinë me rezultat 2-0.

Të dy përzgjedhësit kanë vendosur të futen në fushë me lojtarët më të mirë që kanë në dispozicion, teksa tek Anglia si risi vërehet aktivizimi i Ezri Konsas nga minuta e parë për shkak të suspendimit të Marc Guehit shkaku i kartonëve.

Formacionet zyrtare:

Anglia: Pickford; Konsa, Stones, Walker; Saka, Rice, Mainoo, Trippier; Bellingham, Foden; Kane.

Zvicra: Sommer; Rodriguez, Akanji, Schar; Aebischer, Xhaka, Freuler, Rieder; Vargas, Embolo, Ndoye./Njeshi/ 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...