10.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Formacionet zyrtare: Bayern-PSG, dueli që vendos çerekfinalistin

Bayern Munichu dhe Paris Saint-Germaini vihen edhe një herë përballë, kësaj radhe në Allianz Stadium, për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Bavarezët hynë në lojë me epërsi prej 1-0, duke qenë se i mposhtën parisienët në sfidën e parë në Parc des Princes.

Strategët Julian Nagelsmann dhe Christophe Galtier i kanë bërë gati taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fuhsë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Sommer; Stanisic, Upamecano, De Ligt; Coman, Goretzka, Kimmich, Davies; Muller, Musiala; Choupo-Moting.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Donnarumma; Danilo Pereira, Ramos, Marquinhos; Hakimi, Vitinha, Verratti, Fabian Ruiz, Nuno Mendes; Messi, Mbappe./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...