13.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Formacionet zyrtare: City dhe Leipzigu në sfidën që vendos çerekfinalistin

Manchester Cityt është nikoqir i RB Leipzigut në Etihad Stadium, për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Takimi i parë mes këtyre dy skuadrave u mbyll me rezultat të barabartë (1-1), ashtu që kjo përballje do ta vendosë ekipin që kualifikohet në çerekfinale.

Trajnerët Pep Guardiola dhe Marco Rose do t’i vënë përballë edhe një herë taktikat e tyre dhe kanë bërë zgjedhjen e formacioneve startuese.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson; Stones, Akanji, Ruben Dias, Ake; Bernardo Silva, Rodri, Gundogan; De Bruyne; Grealish, Haaland.

Formacioni startues i RB Leipzigut: Blaswich; Henrichs, Orban, Gvardiol, Raum; Laimer, Kampl; Szoboszlai, Haidara, Forsberg; Werner./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...