15.2 C
Pec
E enjte, 1 Qershor, 2023

Formacionet zyrtare: Juventusi tenton ta sigurojë vendin e dytë në përballjen me Empolin

Juventusi është mysafir i Empolit për duelin që luhet në kuadër të javës së 36-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në Stadio Carlo Castellani.

Në rast se fiton sonte, Zonja e Vjetër e siguron vendin e dytë, që i rrezikohet nga Lazio, Interi dhe Milani.

Empoli tashmë ka siguruar mbijetesën në Serie A, por nuk do të thotë që ata nuk do të luftojnë sonte për pikët e plota.

Formacionet zyrtare:

Empoli: Vicario; Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi; Grassi, Bandinelli; Akpa-Akpro, Fazzini, Cambiaghi; Caputo.

JuventusSzczesny, Gatti, Bremer, Sandro, Barbieri, Rabiot, Locatelli, Mireti, Kostic, Milik, Vlahovic./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...