15.1 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Formacionet zyrtare, Man City – Real Madridi: Guardiola nuk ndryshon, Rudiger në bankë

Manchester City do të pres Real Madridin në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave e zhvilluar në “Santiago Bernabeu’ ishte mbyllur me rezultatin 1-1.

Si gjithmonë mbretërit e kanë publikuar formacionin e tyre zyrtare, dy orë para ndeshjes.

Qytetarët nuk kanë ndryshuar në formacion nga ndeshja e shkuar, duke luajtur në sulm me Kevin De Bruyne, Bernardo Silva, Jack Grealish dhe Erling Haaland.

Antonio Rudiger do të jetë në bankë edhe pse në ndeshjen e parë ka shkëlqyer, ndërsa në vend të tij do të luajë Eder Militao.

Sulmi do të përbëhet nga Vinicius Junior, Karim Benzema dhe Rodrygo.

Fituesi i kësja ndeshje do të luajë në finalen e Stambollit ndaj Interit.

Man City: Ederson, Walker, Stones, Dias, Akanji, Rodrigo, Gundogan (C), De Bruyne, Bernardo, Grealish, Haaland.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Modric, Camavinga, Valverde, Vinicius, Rodrygo./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...