23.2 C
Pec
E hënë, 2 Gusht, 2021

Formacionet zyrtare, Portugali – Gjermani: Trajnerët nuk bëjnë ndryshime

Portugalia dhe Gjermani do të përballen në një finale para finales, në Kampionatin Evropian, në kuadër të ndeshjes së dytë në grupin F.

Portugezët e kanë fituar ndeshjen e parë ndaj Hungarisë (3-0), ndërsa gjermanët kanë humbur nga Franca (1-0).

Portugalisë i konvenon edhe barazimi, ndërsa Gjermania do të luajë vetëm për fitore.

 

Fernando Santos do të luajë në sulm me emra si Cristiano Ronaldo, Bernando Silva dhe Diogo Jota

Në anën tjetër Joachim Low do të paraqitet me Thomas Muller, Serge Gnabry e Kai Havertz në sulm.

Portugalia: Rui Patricio, Semedo, Pepe, Ruben Dias, Guerriero, Ronaldo, B.Sliva, B. Fernandes, Danilo, William Carvalho, Digog Jota.

Gjermania: Neuer, Rudiger, Ginter, Hummels, Kimmich, Havertz, Kroos, Gnabry, Gosens, Gundogan, Muller.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...