15.4 C
Pec
E diel, 1 Tetor, 2023

Formacionet zyrtare, Sevilla-Roma: Finalja e Ligës së Evropës

Sevilla dhe Roma do të përballen në Budapest në finalen e madhe të Ligës së Evropës.

Spanjollët arritën në finale pas fitores ndaj Juventusit në gjysmëfinale.

Në anën tjetër Roma ka arritur të mposht Bayer Leverkusenin pas dy ndeshjesh.

Te Sevilla nga minuta e parë luajnë Ocampos, Oliver Torres, Bryan Gil dhe En-Nesyri.

Roma në anën tjetër luan me Paulo Dybalan, i mbështetur nga Lorenzo Pellegrini dhe Tammy Abraham.

Sevilla: Bono; Jesús Navas, Badé, Gudelj, Telles; Rakitic, Fernando; Ocampos, Oliver Torres, Bryan Gil; En-Nesyri

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibáñez; Çelik, Cristante, Matic, Spinazzola; Pellegrini, Abraham, Dybala./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...