15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Formacionet zyrtare të ndeshjes Çeki – Shqipëri, ky është vendimi për Dakun dhe Mujën

Kombëtarja e Shqipërisë sot do të luaj ndaj Çekisë , në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian “EURO 2024”.

Kuqezinjët e Sylvinhos kanë 6 pikë nga tre ndeshje të zhvilluara deri më tani dhe renditen në pozitën e dytë të Grupit E, një më pak se Çekia, shkruan IndeksOnline.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fortuna Arena” të Pragës, më fillim nga ora 20:45.

Tasshmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku dyshja kosovare, Mirlind Daku dhe Arbnor Muja nuk janë në 11-shen startuese.

Formacionet zyrtare:

Çekia: Pavlenka, Holes, Brabec, Krejci, Coufal, Soucek, kral, Provod, Cerny, Cvancara, Kuchta.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Ismajli, Djimsiti, Mitaj, Ramadani, Asani, Bajrami, Asllani, Seferi, Cikalleshi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...