17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Forumi Ekonomik në Davos, Kurti do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke qëndruar për vizitë syrtare në Davos të Zvicrës, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror.

Në një njoftim të lëshuar nga qeveria thuhet se Kurti do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”.

Po ashtu, ai do të takohet edhe me përfaqësues të tjerë të ndërmarrjeve e liderë politikë, si dhe do të zhvillojë takime me mërgatën atje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...