-0.1 C
Pec
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Franca dhe Australia kualifikohen në fazën e eliminimit direkt të “Katar 2022”

Kombëtarja e Tunizisë ka marrë një nga fitoret më të mëdha në historinë e vet kundër Francës, por e cila ishte e pavlefshme, për faktin se nuk ka arritur të kualifikohet në fazën tjetër.

Tunizia fitoi 1:0 kundër Francës në “Education City Stadium”.

Khazri shënoi golin e vetëm të tunizianëve në minutën e 58-të të përballjes.

Tunizia nuk arriti të siguronte biletën për kualifikim për shkak të fitores së Australisë kundër Danimarkës.

Nga ana tjetër, edhe Australia është kualifikuar në mesin e kombëtareve që kanë arritur në 1/16-tën e finales në Kupën e Botës.

Kombëtarja australiane fitoi 1:0 ndaj Danimarkës në ndeshjen vendimtare të grupit D.

Goli i minutës së 60-të nga Leckie ishte vendimtar për Australinë në këtë përballje.

Kësisoj, nga grupi D, Franca kualifikohet si lidere dhe Australia nga pozita e dytë, dyjat me nga gjashtë pikë. E treta është Tunizia me katër pikë, kurse e fundit Danimarka me vetëm një pikë.//Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...